13 Temmuz 2010

2. Nesil Jazz da "En İyi İkinci Eller" Arasında

Auto Express, İngiltere'nin en iyi ikinci el otomobillerini fiyat aralıklarına ve sınıflarına göre belirlemiş. Fiyatlar ülkeden ülkeye büyük değişiklik gösterse de bir arabayı güvenilir kılan şeyler (muhtemelen servis kalitesi dışında) değişmiyor. Dolayısıyla faydalı bir ikinci el rehberi olabileceini düşündüm.

Linklere tıklanırsa her otomobil için birer paragraflık yorumlarda bulunulduğu görülebilir. Bu blogun takipçilerini en çok ilgilendiren iki model olduğunu bildiğimden Jazz ve Fiesta için yazılanları hemen çeviriyorum:

Honda Jazz

İnsanlar Jazz kadar becerikli bir süpermini aldıklarında elden çıkarmayı pek istemiyorlar. Bu çok yönlü Japon hatchback'inin ikinci elini bulmak da işte bu yüzden zor. Mevcut Jazz bu bütçeyle ucu ucuna alınabiliyor ama daha ucuza eşit derecede akıllı birinci nesil seçenekleri de bulunuyor. Güvenilirlikten bahsetmeye bile gerek yok. İki nesil de Auto Express'in Driver Power anketinde geleneksel olarak çok iyi sonuçlara imza attı.

Ford Fiesta

Kaliteli ve uygun fiyatlı bir ikinci el bulmak çok zahmetli olabilir ama yeterince zaman ayırabilirseniz gerçek cevherler yakalamak mümkün. Ford'un yeni nesil Fiesta'sı mğkemmel bir örnek. Bir yıldan biraz uzun bir süredir satışta ve fiyatları da çok cazip sayılmaz. Ama 7,500£'e 15000 km'yi geçmemiş bir Fiesta bulunabilir. Eğer cesur bir adım atıp Fiesta alırsanız, sınıfından beklenen sürüş ve yol tutuş standartlarını yeniden belirleyerek oyunun kurallarını değiştiren bir süperminiye sahip olursunuz. Giderleri, parça fiyatları ve servisi de çok uygun.

Ve Paund cinsinden maksimum fiyatlarına göre en iyi 2. el otomobiller:

5000
SUV:Honda CR-V
MPV: Ford Galaxy
Hot Hatch: Renaultsport Clio 182
Şehir: Mini One ve Mini Cooper
Executive: BMW 3
Roadster: Mazda MX-5
Aile: Ford Focus
Süpermini: Audi A2

7500
MPV: Ford S-Max
SUV: Fiat Panda Cross
Aile: Skoda Octavia
Convertible: Audi A4 Cabriolet
Lüks: Jaguar XJ
Süpermini: Honda Jazz ve Ford Fiesta
Roadster: Porsche Boxter

10000
Lüks: Mercedes S
Aile: Mazda 6, Kia C'eed
Hibrid: Toyota Prius
Spor: Subaru Impreza WRX
SUV: Nissan X-Trail
Station: BMW 5 Touring
Hot Hatch: VW Golf GTI V

15000
Kompakt Executive: BMW 3
Kupe: Audi TT Sport
Süpermini: Renault Clio Renaultsport 200
Kompakt SUV: Land Rover Freelander 2
Aile: Skoda Superb, Hyundai i30
Station: Audi A6 Allroad
Büyük SUV: Land Rover Discovery 3

Diğer iki kategori, yani 20000 ve 25000'deki otomobiller için linklere tıklayabilirsiniz. Aktarmakla uğraşmadım çünkü buradakiler %99'umuzun sadece Playstation üzerinde kullanabileceği türden seçenekler.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Blogunuz çok güzel.Perde Aksesuarlari olarak tüm paylaşımlarınız adına teşekkür ederiz.